1. Odpust Trójcy św. 07.06.2020 r. Suma z procesją godz. 12.00

2.  Komunikat Wydziału Duszpasterskiego w sprawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) w roku 2020

W porozumieniu z Biskupem Płockim, po konsultacjach z kapłanami, mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii, uprzejmie przekazuję, że tegoroczną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, należy zorganizować w parafiach w następujący sposób:

1. Hasło tegorocznych obchodów Bożego Ciała brzmi: „Św. Jan Paweł II – żarliwy czciciel Eucharystii”.
  2. Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zachęca się duszpasterzy, aby w przepowiadaniu Słowa Bożego uwzględnili nauczanie Papieża Polaka na temat rzeczywistej obecności Chrystusa pod postacią chleba i wina.
  3. Z racji na zaistniałą sytuację zmuszeni jesteśmy zrezygnować z tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami parafii.
  4. Tradycyjną procesję ulicami parafii należy zastąpić procesją wokół kościoła parafialnego (trzy procesyjne obejścia kościoła).
  5. W dogodnym miejscu przy świątyni, proszę przygotować jeden ołtarz wystawienia, przy którym będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbywa się we wnętrzu świątyni.
  6. Mając na względzie zalecenia sanitarne władz państwowych (szczególnie zachowanie dystansu społecznego), proszę zachęcić parafian do uczestnictwa w tej formie Bożego Ciała poprzez modlitwę w świątyni, ale również obecność na terenie przykościelnym.
  7. W parafiach, w których niemożliwe jest procesyjne obejście kościoła, procesja powinna odbyć się na placu / terenie przykościelnym lub w samej świątyni.
  8. W tym dniu należy stworzyć wiernym możliwość całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyni (połączonej z możliwością spowiedzi) – niech to będzie Dzień Eucharystyczny w parafii.

Płock, dnia 15 maja 2020 r.

ks. Jarosław Kamiński

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego