Zarządzenie Biskupa Płockiego

Według zarządzenia Biskupa płockiego w sprawie sprawowania czynności liturgicznych w czasie stanu epidemii,
w parafii 
obowiązują przepisy:

-  w niedziele i święta w kościele może przebywać tylko 5 osób

- osoby pozostających w domu winny korzystać z Mszy św. i nabożeństw transmitowanych przez telewizję, radio oraz z tzw. Komunii św. duchowej. Należy wzbudzić akt wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i sercem wyrazić pragnienie przyjęcia Eucharystii

 

-  w Niedzielę Palmową błogosławieństwo (nie poświęcenie) palm będzie na każdej Mszy św.

 

-  w Wielkim Tygodniu:

-   nie będzie tradycyjnych adoracji

-   nie będzie warty straży przy Grobie Pańskim

-   w Wielki Piątek cześć Krzyżowi oddajemy przez pokłon lub przyklęknięcie

- w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów i wystawionej wody święconej. Należy w rodzinach przed śniadaniem Wielkanocnym zastosować obrzęd „Błogosławieństwo stołu" (tekst niżej i wyłożony w kościele)

-    kościół będzie otwarty od 9.00 do nabożeństwa g. 17.00

-     nie będzie Gorzkich Żali o 20.00

-  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. bez procesji, orkiestry o g. 6.30 o 9.00 w kaplicy i 11.30

- w tym okresie, o ile nie możliwa jest spowiedź sakramentalna, można wzbudzić żal doskonały. Polega on na tym, by z miłości do Pana Boga wyrazić szczerą prośbę o przebaczenie grzechów z postanowieniem, że przy najbliższej okazji będą one wyznane w konfesjonale.

 

-  spowiedź indywidualna w parafii jest możliwa w każdy dzień tygodnia od g. 16.30 Można ją odbyć po Świętach bowiem Spowiedź i Komunia św. Wielkanocna może trwać do niedzieli Trójcy św. tj. 07.06. br.

-  ślub, chrzest może się odbyć przy udziale 5 osób. To samo tyczy się pogrzebu

-  co do I Komunii św. postanowienie zostanie podjęte po roztropnym rozpatrzeniu sytuacji w Polsce po Wielkanocy

Adres parafii:

Parafia św. Trójcy

Krajkowo 81

09-140 Raciąż

tel: 23/ 679 13 23 

email: klubaz@wp.pl

Kancelaria czynna

od poniedziałku do soboty w godz. 17.00-18.00
 

w niedziele i święta ? po nabożeństwach.

Odwiedziny

Dzisiaj 22

W tym tygodniu 183

W tym miesiącu 706

Wszystkich 63610