Życzenia Świąteczne

 

„Bóg rzekł: uczyńmy człowieka na Nasz obraz i podobieństwo [...] wtedy ulepił go z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą" (Rdz 1, 26. 2, 7).

Osoba ludzka składa się z ciała i duszy nieśmiertelnej. Ciało jest elementem przyrody — potrzebuje do życia pokarmu, wody, słońca i jak cała przyroda obumiera, w proch się obraca. Dusza jest owym Bożym tchnieniem, które ożywia nasze ciało i nigdy, jak Bóg, nie umiera.

Kilka miesięcy temu świętowaliśmy Boże Narodzenie — Bóg stał się człowiekiem, przyszedł do swojej własności (do każdego człowieka), aby ratować jego duszę, a w ten sposób ludzkość.

„Nie chcę śmierci grzesznika, lecz aby się nawrócił i żył" (Mt 9, 13). „Nie przyszedłem powoływać sprawiedliwych ale grzeszników" (Mt 9, 14). „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci którzy się źle mają" (Mt 9, 12). „Kobieto, nikt cię nie potępił? I Ja cię nie potępiam, idź i nie grzesz więcej" (J 8, 11).

Powyższe zdania wyraźnie ukazują, że nie o ciało winniśmy się troszczyć lecz o duszę, o życie zgodne z Chrystusowym nauczaniem. Świat odrzucił naukę Chrystusa i człowieka traktuje gorzej od zwierzęcia, pogrąża się w chaosie, wojnach i nie zazna pokoju jeśli nadal będzie walczył z Bogiem.

„Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą" (Łk 12, 4). Arcykapłani i starszyzna żydowska doprowadzili do śmieci cielesnej Jezusa, a On ich pokonał przez swoje zmartwychwstanie.

Niech to historyczne wydarzenie będzie otuchą dla nas, że zawsze zwycięża Chrystus, a nie człowiek który czyni się panem życia i śmierci. Wszystkim czytającym te słowa życzę, by z czystym sumieniem budowali Chrystusowy pokój jakiego świat dać nie może i radośnie świętowali triumf Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem.

 

                                                                                                    Proboszcz - ks. Zbigniew Kluba

Adres parafii:

Parafia św. Trójcy

Krajkowo 81

09-140 Raciąż

tel: 23/ 679 13 23 

email: klubaz@wp.pl

Kancelaria czynna

od poniedziałku do soboty w godz. 17.00-18.00
 

w niedziele i święta ? po nabożeństwach.

Odwiedziny

Dzisiaj 23

W tym tygodniu 184

W tym miesiącu 707

Wszystkich 63611